ALLE ARTIKEL, EASE THE WAY
Schreibe einen Kommentar

EASE THE WAY – Idomeni

ACHTUNG AKTUALISIERUNG: DAS VIDEO AUF FACEBOOK! <- BITTE HIER KLICKEN!

TURKISH BELOW!

Gestern durfte ich mir selbst ein Bild vom Flüchtlingscamp in Idomeni an der griechisch-mazedonischen Grenze machen. Wir haben dort in einer Gruppe freiwilliger Helfer beim Essen kochen geholfen – für schätzungsweise 8000 Menschen. In einem Camp welches normalerweise für ca. 1500 Menschen ausgelegt ist.

Gemeinsam mit Sinah und Jannis haben wir uns an eine Gruppe freiwilliger Helfer anschließen können, die vor dem Camp warmes Essen verteilen, welches sie zuvor in einem angemieteten Haus vorbereiten.

Nach der Essensausgabe und wir können nur sagen: es hat sich mehr als gelohnt. Wir sind wirklich begeistert von der Arbeit dieser freiwilligen Helfer und sehr beeindruckt.

Mehr über unseren Trip durch die Balkanländer gibt es auf www.facebook.com/easetheway oder auf www.around-u.net.

Türkçe:

Dün makedonya-yunanistan sınırında bulunmakta olan İdomeni mülteci campında bir grup yerel ve uluslararası gönüllüler ile yemek dağıttık. Campın normal kapasitesi 1500 kişi. Tahminlere göre şimdilik 8000 ve 10000 kişi arası İdomeni ve çevre alanlarda bulunmaktadır.

İnsanlar genellikle geçici olarak kurulmuş çadirların altında bir çok kişi ile beraber kalmak zorundadırlar.

Avrupa’da ve özellikle Almanya’da yaşanan tartışmalar ışığında, hikayelerini yalnızca haber bülteninden dinlediğimiz insanların sorunlarını yerinde dinlemeyi, onlarla konuşmayı, onlarla bir tebessüm etmeyi ve belki biraz umut vermeyi çok önemsiyorum.

Balkanda birçok yerde insanlık dışı ve soruna müdahele edilinceye beklemek istemiyerip ve bu nedenle ülkelerinde tarafsız acılar yaşamış insanların en azından temel geçimlerine katkıda bulunmak, onlara ve özellikle çocuklara elimden geldiğince kendi gönül zenginliğimle şiddet ve savaşdan kaçan bu insanlara yardımda bulunmaya çalışacağım.

Ayrıntılı bilgiler için bizi www.facebook.com/easetheway veya www.around-u.net adresinden izleyebilir ve takip edebilirsiniz.

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.